Eerste demonstratie rond NAVO-top Den Haag verloopt rustig

21 June 2025, 16:38 uur
Den Haag & Regio
mainImage
ANP

Enkele tientallen mensen demonstreren zaterdag in Den Haag in de aanloop naar de NAVO-top. Het gaat om aanhangers van het marxistische World Anti-imperialist Platform (WAP). De demonstratie verloopt vooralsnog rustig, ziet een ANP-verslaggever.

Het is het eerste protest rond de internationale conferentie, die dinsdag en woensdag wordt gehouden in het World Forum in Den Haag.

De demonstratie begon op het Stadhoudersplantsoen, bij de hekken die rond het terrein van de NAVO-top zijn neergezet. Van daaruit willen de betogers naar het Vredespaleis lopen.

In de komende dagen zijn nog ongeveer twintig demonstraties in Den Haag. Zo wil Extinction Rebellion de A12 blokkeren. Ook zijn er demonstraties van pro-Palestijnse en anti-Israëlische groeperingen, COC, Pegida, Antifa en ex-moslims.
 

 


Door: ANP